DMCA politikası
Bu Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (“Politika”) inattvboxx.com web sitesi (“Web Sitesi” veya “Hizmet”) ve ilgili ürün ve hizmetleri (topluca “Hizmetler”) için geçerlidir ve bu Web Sitesi operatörünün (” Operatör”, “biz”, “bize” veya “bizim”) telif hakkı ihlali bildirimlerini ve sizin (“siz” veya “sizin”) nasıl bir telif hakkı ihlali şikayeti gönderebileceğinizi ele alır.
Fikri mülkiyetin korunması bizim için son derece önemlidir ve kullanıcılarımızdan ve onların yetkili temsilcilerinden de aynısını yapmalarını isteriz. Metni ABD Telif Hakkı Bürosu web sitesinde bulunan 1998 tarihli Amerika Birleşik Devletleri Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası’na (“DMCA”) uygun telif hakkı ihlali iddialarına ilişkin açık bildirimlere hızlı bir şekilde yanıt vermek politikamızdır. Bu DMCA politikası, WebsitePolicies’in yardımıyla oluşturulmuştur.
İçindekiler

Bir telif hakkı şikayeti göndermeden önce nelere dikkat edilmelidir?

İhlal bildirimleri

Değişiklikler ve düzeltmeler

Telif hakkı ihlalini bildirme Bir telif hakkı şikayeti göndermeden önce nelere dikkat edilmelidir?
Bildirdiğiniz materyalin gerçekten ihlal edip etmediğinden emin değilseniz, bize bildirimde bulunmadan önce bir avukatla iletişime geçmek isteyebileceğinizi lütfen unutmayın.
DMCA, kişisel bilgilerinizi telif hakkı ihlali bildiriminde sağlamanızı gerektirir. Kişisel bilgilerinizin gizliliği konusunda endişeleriniz varsa, ihlalde bulunan materyali sizin için bildirmesi için bir temsilci tutmak isteyebilirsiniz.
ihlal bildirimleri
Bir telif hakkı sahibi veya temsilcisiyseniz ve Hizmetlerimizde bulunan herhangi bir materyalin telif haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, DMCA uyarınca aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak yazılı bir telif hakkı ihlali bildirimi (“Bildirim”) gönderebilirsiniz. Tüm bu Bildirimler, DMCA gerekliliklerine uygun olmalıdır. Hata yapmaktan kaçınmak ve Bildiriminizin uyumluluğunu sağlamak için bir DMCA yayından kaldırma bildirimi oluşturucuya veya diğer benzer hizmetlere başvurabilirsiniz.
Bir DMCA şikayetinde bulunmak, önceden tanımlanmış bir yasal sürecin başlangıcıdır.

Şikayetiniz doğruluk, geçerlilik ve eksiksizlik açısından incelenecektir. Şikayetiniz bu gereklilikleri karşıladıysa, yanıtımız ihlalde bulunduğu iddia edilen materyalin kaldırılmasını veya erişiminin kısıtlanmasını içerebilir. Herhangi bir işlem yapmadan önce, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak tarafımızca belirlendiği şekilde, yetkili bir mahkemeden bir mahkeme kararı da talep edebiliriz. İddia edilen bir ihlal Bildirimine yanıt olarak materyallere erişimi kaldırır veya kısıtlarsak veya bir hesabı feshedersek, etkilenen kullanıcıyla erişimin kaldırılması veya kısıtlanmasıyla ilgili bilgilerle iletişim kurmak için iyi niyetli bir çaba göstereceğiz. Bu Politikanın herhangi bir bölümünde yer alan aksi yöndeki herhangi bir şeye bakılmaksızın, Operatör, bu tür bildirimler için DMCA’nın tüm gerekliliklerine uymadığı takdirde, bir DMCA telif hakkı ihlali bildirimi aldıktan sonra hiçbir işlem yapma hakkını saklı tutar.

Bu Politikada açıklanan süreç, şüphelenilen ihlali ele almak zorunda kalabileceğimiz diğer çarelere başvurma yeteneğimizi sınırlamaz. Değişiklikler ve tadilatlar Bu Politikayı veya Web Sitesi ve Hizmetlerle ilgili şartlarını herhangi bir zamanda kendi takdirimize bağlı olarak değiştirme hakkını saklı tutarız. Bunu yaptığımızda, bu sayfanın altındaki güncelleme tarihini revize edeceğiz. Sağladığınız iletişim bilgileri gibi, kendi takdirimize bağlı olarak size başka şekillerde de bildirimde bulunabiliriz. Bu Politikanın güncellenmiş bir versiyonu, aksi belirtilmedikçe, revize edilmiş Politikanın yayınlanmasından hemen sonra geçerli olacaktır. Gözden geçirilmiş Politikanın (veya o sırada belirtilen başka bir eylemin) yürürlük tarihinden sonra Web Sitesini ve Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişikliklere onay verdiğiniz anlamına gelecektir. Telif hakkı ihlalini bildirme İhlal eden materyal veya faaliyeti bize bildirmek isterseniz, aşağıdaki ayrıntıları kullanarak bizimle iletişime geçmenizi öneririz: [email protected] Bu belge en son 4 Temmuz 2023’te güncellenmiştir.